Alternate Text
Ana Sayfa | Site Ağacı | Arama
  Uyuşturucu.jpg
 
 
 
sakaryavaliligilogo.png 

  Sakaryabuyuksehirbelediyesilogo.png
 
  

 

   Turizm Haftası Açılış Programının İlk Ayağı Sapanca'da Gerçekleştirildi

TURİZM HAFTASI AÇILIŞ PROGRAMI

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftasının açılışı, 16 Nisan’da yapılan halkoylamasından dolayı 19.04.2017 Çarşamba günü saat 11.00’de Sakarya Üniversitesi Sapanca Turizm Fakültesinde gerçekleştirilmiştir.

Turizm Haftası açılış programı; saygı duruşu ve istiklal marşının ardından sırasıyla protokol konuşmaları ile başlamıştır.

Programda konuşan Sakarya Valisi Hüseyin Avni COŞ, turizmin istikrar, güven, huzur olmazsa gerçekleşmeyecek olan bir ekonomik faaliyet olduğunu söyledi. Duyarlı vatandaş olarak hepimizin üzerine düşen görevler olduğunu söyleyen COŞ, “Kullandığımız bir spot var. Sakarya eşittir huzur coğrafyası. Sakarya’nın turizm bakımından gelişebilmesi için bu huzur coğrafyası konumunu muhafaza etmemiz ve güçlendirmemiz lazım,” dedi.

Sakarya’nın termal turizmden yayla turizmine, spor turizminden kongre turizmine kadar çok önemli ve büyük potansiyelinin olduğunu belirten COŞ, bu potansiyeli en iyi şekilde kullanabilmesinin yolunun tanıtım ve tesis olduğunu söylemiştir.

Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin YORULMAZ ise 2016 yılında şehrimize giriş yapan yerli ve yabancı turist sayısının geceleme olarak 400 bin civarında olduğunu, bu sayının yukarılara çıkması için turizm anlayışında köklü değişikliklere gidilmesi ve bu alanda yatırımlar yapılması gerektiğini belirtmiştir.

Sakarya’nın son yıllarda uluslar arası festivallere ve yarışmalara ev sahipliği yaparak marka değerini artıran şehirlerden biri olduğunu belirten YORULMAZ, ilimizin kültürden doğa turizmine, denizden yayla turizmine, termal turizme kadar imkanlarının son derece geniş olduğunu ve her bir turizm destinasyonuna yatırım yapılması gerektiğini belirtmiştir.

Program, Yunus Çiloğlu ve Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin etkinlikleri ve SAGÜSAD Fotoğraf Sergisinin akabinde yapılan ikram, saat 13:00’da ÖZKUM Sanat Sokağı’nda EMG Vitray Sergisi açılışı, 13:30’da Uzunkum Bisiklet Yolunda Öğrencilerin Bisiklet Turu ile devam etmiştir.

Açılış programı, 14:30’da  Sakarya Üniversitesi Kırkpınar Turizm Meslek Yüksekokulu Uygulama Otelince düzenlenen  Turizm Haftası Panayırı ile sona ermiştir.41.Turizm Haftası (1).JPG
41.Turizm Haftası (10).JPG
41.Turizm Haftası (11).JPG
41.Turizm Haftası (12).JPG
41.Turizm Haftası (13).JPG
41.Turizm Haftası (14).JPG
41.Turizm Haftası (15).JPG
41.Turizm Haftası (16).JPG
41.Turizm Haftası (17).JPG
41.Turizm Haftası (18).JPG
41.Turizm Haftası (2).JPG
41.Turizm Haftası (3).JPG
41.Turizm Haftası (4).JPG
41.Turizm Haftası (5).JPG
41.Turizm Haftası (6).JPG
41.Turizm Haftası (7).JPG
41.Turizm Haftası (8).JPG
41.Turizm Haftası (9).JPGBu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 24 kez gösterilmiştir.